2025. március 3-án útjára indult a tavalyi jubileumi évet követően a 11. PÉNZ7 pénzügyi és vállalkozói témahét. A programsorozatban rekordszámú 1.413 iskola 2.280 pedagógusával és 212.000 diákjával vett részt. A témahét gyakorlatorientáltsága nagyon fontos, így a pedagógusok mellett a hitelességet is segítő önkénteseknek is jár a köszönet, hiszen ez évben is nagyon sok, 715 önkéntes vállalta a közreműködést. Összesen több mint 15.600 rendhagyó óra megtartására került sor a PÉNZ7 keretében.
Példaértékű együttműködés támogatja a diákok pénzügyi tudatosságának fejlesztését
Ötoldalú együttműködési megállapodást írtak alá a Pénz7 köznevelési témahét újbóli megvalósítására.
A 2017/2018-as tanév rendjében meghirdetett pénzügyi és vállalkozói témahéten, vagyis a Pénz7 programban, immár negyedszer vehetnek részt az iskolák. A programot minisztériumok, állami intézmények és pénzügyi szereplők is támogatják. Az előző tanévben a Pénz7-en közel 1.100 iskola 162 ezer diákja vett részt.
A Pénz7 sikeres megvalósítása érdekében az előző tanévhez hasonlóan ötoldalú együttműködési megállapodást kötöttek ma Budapesten: az Emberi Erőforrások Minisztériuma projektgazdaként, a Magyar Bankszövetség, a Pénziránytű Alapítvány, a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Junior Achievement Magyarország Alapítvány a Pénz7 együttműködő szakmai partnereiként írták alá a dokumentumot.
A 2014/2015. tanév óta a Pénz7 (European MoneyWeek) keretében a csatlakozó országok általános- és középiskoláiban pénzügyi témájú tanórákat tartanak. A kezdeményezés célja, hogy a fiatalok tudatosabban kezeljék pénzügyeiket, alaposabb ismeretekkel rendelkezzenek a gazdaság és a pénzvilág működéséről.
Hazánkban diákok és a pedagógusok egyaránt hatalmas érdeklődést mutattak a program indulása óta a pénzügyi témahét eseményei iránt, amely a 2016/2017-es tanévben több szempontból is megújult: a pénzügyi tudatosság és gazdálkodás hete egyrészt bekerült a tanév rendjébe, másrészt a pénzügyi témák mellett a Nemzetgazdasági Minisztérium kezdeményezésére és részvételével megjelentek a vállalkozói ismeretek is.
A 2018. március 5. és 9. között országszerte ismét megrendezésre kerülő rendhagyó tanórákon a fókusztéma pénzügyi témakörben a hitelezés (Okosan a hitelekről), vállalkozói témakörben pedig az üzleti ötlet és együttműködés. A program ideje alatt a korábbi évek tananyagai szintén elérhetővé válnak. A szakértők idén pénzügyi témakörben három, vállalkozási témában két korosztály számára állították össze a tananyagot. Minden tananyag és felkészítést segítő anyag (útmutatók, videók) online, ingyenesen elérhető és letölthető lesz a regisztrált tanárok számára a www.penz7.hu oldalról. A Pénz7 kísérő programjai között interaktív vetélkedők és versenyek szerepelnek.
Az együttműködési megállapodást sajtónyilvános keretek között 2017. november 9-én 10.00 órakor írták alá az NGM Könyvtártermében, ahol az aláírók a következők voltak:
- Szabó István, felsőoktatás- és kutatásstratégiai főosztályvezető – EMMI
- Hornung Ágnes, pénzügyekért felelős államtitkár - NGM
- Pomázi Gyula, iparstratégiáért és gazdaságszabályozásért felelős helyettes államtitkár – NGM
- Kovács Levente, főtitkár – Magyar Bankszövetség
- Hergár Eszter, a kuratórium elnöke – Pénziránytű Alapítvány
- Gergely Orsolya, ügyvezető igazgató – Junior Achievement Magyarország Alapítvány
Az iskolák a Pénz7 www.penz7.hu honlapon keresztül tudnak regisztrálni a programra. Az oldal folyamatosan frissülő tartalommal vár minden érdeklődőt.